Tuesday, November 27, 2012

Youtube video

See video õpetab et lapsi tuleb ka kaitsta internetis nii nagu sa teeksid seda päris elus.

Vistutamine ja HTML

Vistutamine tähendab veebi asjade ülesse panemist.

HTML on inglise keelne sõnadest HyperText Markup Language 'hüperteksti märgistuskeel)on keel, milles märgendatakse veebilehti. HTML on SGML-i rakendus. HTML-dokumentide (failide) veebist allalaadimiseks ja vaatamiseks kasutatakse veebilehitsejat. Selline elektroonilise dokumendi märgendamise mõte on lahutada sisu, vaade jms objekti omadused üksteisest.
HTML paneb paika üksnes dokumendi struktuuri, kuid võimaldab leheküljele kaasata skripte, eeskätt JavaScript, ning CSS-i millega kirjeldatakse lehe kujundus.
HTML-dokument koosneb elementidest, mille järgi brauser dokumendi sisu kuvab. Iga element on lehekülje lähtekoodis tähistatud vastavate märgendite abil. Kõik HTML-märgendid on ümbritsetud noolsulgudega < ja >. HTML-märgendid annavad brauserile teada, mida sisuga teha, mil moel seda vormindada ja kuvada. HTML märgendid on näiteks <p>, <ol>, <a> jne. Osad HTML-elemente võib sisaldada teisi elemente, näiteks: <ol><li>esimene</li><li>teine</li></ol>.

http://et.wikipedia.org/wiki/HTML

RSS voog

RSS on lahtikirjutatult Really Simple Syndication, kuigi vahel tõlgendatakse seda ka kui Rich Site Summary, mõlemad on õiged. Tegemist on XML-põhise sisuformaadiga, mis pakub võimalust jagada veebilehe sisu – uudiseid, blogipostitusi ja nii edasi.

Enamik blogisid ja uudistelehekülgi pakuvad RSS-voogu. Sellega liitumine on ülilihtne, sul on vaja vaid RSS-lugejat, millega saad endale vooge tellida. Kui veel mõned aastat tagasi oli selleks vaja endale arvutisse spetsiaalne programm tõmmata, siis praeguseks on enamik RSS-lugejaid veebipõhised.


http://www.kodulehemarketing.ee/rss-voog-milleks/

Tuesday, November 6, 2012

Google Docs

Google Docs võimaldab veebibrauseri abil internetis dokumente koostada, see on veebipõhine kontoritarkvarapakett. Sisaldab tekstitöötlusprogrammi ning tablarvutus-ja esitlustarkvara. See kasutab failide salvestamisel vaikevorminguna standardset ISO/IEC 26300 ODF failivormingut. Selle kasutamiseks on vaja Google kasutajakontot. Tänaseks on osades ettevõtetes Google Docs kujunenud tööprotsessi lahutamatuks osaks, mille lihtsus ja mugavus paneb iga päev üha rohkem unustama Microsoft Office, iWork ja OpenOffice nimeliste kontoritarkvarade olemasolu.Lisaks tekstidokumentidele võimaldab Google Docs ka luua, importida ja redigeerida Exceli ja Powerpointi dokumente. Google Docs (endine Writely) on Google’i veebipõhine tekstiredaktor, mis beeta-staadiumis kasutatav mullu oktoobri algusest. Võtsin Writely kasutusele eelmise suve lõpus ning seega olen vahendit Google’i rüüs kasutanud algusest peale. Lihtne, tõhus, suurepärane.